Prodej zimních pneumatik má několik pravidel

12.12.2023

Zimní pneumatiky jsou nejdůležitějším bezpečnostním prvkem vašeho vozidla během zimních měsíců. Prodej zimních pneumatik má také svá specifika - vždy je důležité zvážit několik faktorů, aby vaše vozidlo získalo optimální výkon a hlavně, abyste jezdili bezpečně.

zimní pneu

Prodej zimních pneumatik aneb na co se zaměřit

 1. Typy zimních pneumatik
  V případě, že se chystáte koupit nové zimní pneumatiky, vybíráme je v první řadě podle druhu vozidla. V podstatě se dělí na tři typy, přičemž každé mají jiné vlastnosti přizpůsobené potřebám vozidla.
  - klasické zimní pneumatiky na osobní auto – v nabídce jsou pneumatiky různých dezénů, kvality i velikostí
  - zimní pneumatiky pro nákladní auto nebo dodávku – jsou stavěny na vyšší zatížení, mají jiné konstrukční řešení
  - zimní pneumatiky na offroad – do extrémních podmínek, jako je jízda v terénu a podobně
 2. Rozměr a druh vozidla
  Je naprosto zásadní pro vaše vozidlo vybrat ten správný rozměr pneumatiky, aby byl zajištěn optimální výkon a bezpečnost. Zkontrolujte manuál vozidla nebo se obraťte na odborníka pro správný rozměr pneumatiky.
 3. Označení pneumatiky
  Zimní pneumatiky jsou označeny symbolem sněhové vločky uvnitř hory (3PMSF), což indikuje, že pneumatika splňuje minimální standard pro trakci ve sněhových podmínkách.
 4. Hodnocení a recenze
  Před nákupem si přečtěte hodnocení a recenze pneumatik od ostatních uživatelů. To vám poskytne užitečné informace o skutečném výkonu pneumatiky v různých podmínkách.
 5. Pravidelná údržba
  Po zakoupení pneumatik je důležité pravidelně kontrolovat tlak vzduchu a stav pneumatik. Správný tlak zajišťuje optimální výkon a delší životnost pneumatik.
 6. Profesionální montáž a vyvážení
  Nezapomeňte, že správná montáž a vyvážení pneumatik jsou klíčové pro zajištění optimálního výkonu a bezpečnosti.

Myslete na svoji bezpečnost

Zimní pneumatiky hrají v otázce vašeho bezpečí na silnici obrovskou roli. Správně vybrané pneumatiky zlepší trakci, ovladatelnost a brzdnou vzdálenost vašeho vozidla v zimních podmínkách.

Prodej zimních pneumatik

Pokud jde o prodej zimních pneumatik, je důležité vybrat spolehlivého prodejce, který nabízí kvalitní produkty a odbornou pomoc při výběru správných pneumatik pro vaše potřeby.

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

4